DOLAR 20,0115 0.19%
EURO 21,3833 -0.24%
ALTIN 1.248,570,48
BITCOIN %
İstanbul
18°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Meteoroloji’den 24 il için sarı kodlu uyarı! Sağanak yağış sürecek
  • Gazete Deva
  • Gündem
  • Meteoroloji’den 24 il için sarı kodlu uyarı! Sağanak yağış sürecek

Meteoroloji’den 24 il için sarı kodlu uyarı! Sağanak yağış sürecek

ABONE OL
Haziran 13, 2022 23:11
Meteoroloji’den 24 il için sarı kodlu uyarı! Sağanak yağış sürecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran; ülke genelinin kesimli ve çok bulutlu, Marmara’nın kuzey ve doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz’in iç kesitleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı, Muğla, Sinop, Van, Hakkari, Bingöl, Muş, Adıyaman, Gaziantep, Kilis ile Çanakkale’nin kuzeybatı kısımlarının mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların; Batı Akdeniz’in iç kesitleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz’in iç bölümleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar, Denizli, Malatya, Elazığ’ın kuzeyi, Bingöl ve Muş etraflarında lokal olarak kuvvetli, Adana, Osmaniye, Hatay, Mersin’in iç kısımları, Kahramanmaraş’ın güneybatısı, Samsun’un iç bölümleri ve Amasya’nın kuzeyinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

UYARILAR

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI : Yağışların; Batı Akdeniz’in iç kesitleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kısımları, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar, Denizli, Malatya, Elazığ’ın kuzeyi, Bingöl ve Muş etraflarında mahallî olarak kuvvetli, Adana, Osmaniye, Hatay, Mersin’in iç bölümleri, Kahramanmaraş’ın güneybatısı, Samsun’un iç bölümleri ve Amasya’nın kuzeyinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması beklendiğinden yaşanabilecek aksiliklere karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, mahallî dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar vb) karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara’nın güneybatısı, Kuzey Ege kıyıları ve Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli ve kısa periyodik fırtına (40-80 km/sa) halinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek aksiliklere karşı (ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi vb) dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

Meteoroloji 24 vilayet için sarı kodlu ihtar verdi. O vilayetler şöyle; Antalya, Bingöl, Erzincan, Giresun, Kayseri, Konya, Nevşehir, Ordu, Sivas, Trabzon, Yozgat, Bayburt, Artvin, Elazığ, Erzurum, Gümüşhane, Kırşehir, Malatya, Niğde, Rize, Tokat, Tunceli, Aksaray,Karaman

MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusunun lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Rüzgarın bu akşam saatlerinde bölgenin güneybatısında kuzey taraflardan yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

EDİRNE 18°C, 31°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra vilayet geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL 19°C, 27°C
Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KIRKLARELİ 18°C, 29°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KOCAELİ 19°C, 28°C
Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EGE
Parçalı yer yer çok bulutlu, iç kesitlerinin mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların Kütahya, Afyonkarahisar ve Denizli etraflarında lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın bu akşam saatlerinde Kuzey Ege kıyılarında kuzey istikametlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

DENİZLİ 18°C, 31°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İZMİR 21°C, 31°C
Parçalı ve çok bulutlu, iç kesitleri mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KÜTAHYA 12°C, 22°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların öğlen saatlerinden sonra mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor.

MANİSA 19°C, 32°C
Parçalı ve çok bulutlu, doğu kısımları bu akşam birinci saatler ve yarın (Salı) öğlen saatlerinden sonra lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

AKDENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların Batı Akdeniz’in iç kesitleri ile Doğu Akdeniz’de mahallî olarak kuvvetli, Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş’ın güneybatısı ve Mersin’in iç kesitlerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

ADANA 20°C, 30°C
Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların mahallî olarak kuvvetli, kuzey ve doğusunda yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

ANTALYA 21°C, 25°C
Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların iç ve doğu kısımlarında lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HATAY 20°C, 26°C
Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların lokal olarak çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

MERSİN 21°C, 28°C
Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların iç kısımlarında lokal olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların bölge genelinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA 14°C, 24°C
Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ÇANKIRI 14°C, 27°C
Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ESKİŞEHİR 15°C, 23°C
Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

KONYA 16°C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, Zonguldak ve Bartın dışında bölge genelinin mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların iç kesitlerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU 13°C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DÜZCE 19°C, 26°C
Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KASTAMONU 13°C, 23°C
Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların iç kesitlerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

SİNOP 21°C, 27°C
Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların iç kesitlerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların bölgenin iç bölümlerinde mahallî olarak kuvvetli, Samsun’nun iç bölümleri ile Amasya’nın kuzeyinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

AMASYA 16°C, 26°C
Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların lokal olarak kuvvetli, kuzeyine yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

GÜMÜŞHANE 12°C, 25°C
Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların iç kesitlerinde mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor.

SAMSUN 19°C, 26°C
Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların iç kesitlerinde mahallî olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

TRABZON 20°C, 24°C
Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların iç bölümlerinde mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU
Parçalı, yer yer çok bulutlu, bölgenin kuzey ve batı bölümleri ile Bingöl, Muş, Van ve Hakkari’nin kuzey etraflarının lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinden sonra Bingöl, Muş ve Erzurum’un güneyinde, yarın (Salı) bölgenin kuzeyi ile Malatya ve Elazığ’ın kuzeyinde mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın yarın (Salı) öğlen saatlerinden sonra bölgenin güneydoğusunda güney ve güneybatı taraflardan yer yer kuvvetli ve kısa müddetli fırtına (50-70 km/saat) formunda esmesi bekleniyor.

ERZURUM 9°C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların güney kısımlarında lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

KARS 7°C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların yarın (Salı) mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor.

MALATYA 15°C, 27°C
Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların yarın (Salı) öğlen saatlerinden sonra mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor.

VAN 12°C, 24°C
Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Az bulutlu, batı kısımlarının kesimli ve çok bulutlu, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis etraflarının lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

DİYARBAKIR 16°C, 32°C
Parçalı ve az bulutlu

GAZİANTEP 17°C, 27°C
Parçalı bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SİİRT 19°C, 30°C
Az bulutlu

ŞANLIURFA 20°C, 31°C
Parçalı bulutlu

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.