DOLAR 19,1906 0.04%
EURO 20,8128 -0.7%
ALTIN 1.220,04-0,04
BITCOIN %
İstanbul
13°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Karmada haritamızı nasıl aşarız?

Karmada haritamızı nasıl aşarız?

ABONE OL
Temmuz 5, 2022 00:55
Karmada haritamızı nasıl aşarız?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karmik olarak haritalarda Rx retro (geri) ve S stationary (durağan) işaretiyle konumlanan gezegen yahut astreoid göstergeleri çoğunlukla bizim eksikliklerimiz, hangi burçta yahut derecelerdeyse, o eksiklerin içeriğinin aslında ne olduğunu bize anlatan değerli anahtarlardır. Çoğunlukla bu işaretlerde gerçekleştirdiğimiz yanılgılı işlerin, davranışların hikayeleri gizlidir. Gizlidir, zira bizim sorgulamamızı, keşfetmemizi, farkına varmamızı bekler. Bu retro ve durağan diye nitelediğimiz göstergeler ne kadar fazla ise hayat içerisinde o kadar tamamlamamız gereken vazifeler ve mevzular vardır.

Her harita sahibi bu tekamül sürecindeki vazifeleri tamamlamayabilir mi? 3 tip harita seyahati vardır, her birinin karmik yolları birbirinden farklıdır.

Dharmik Harita; Dharma sözünden türeyen “yol” manasına gelen bu tip haritalarda retro yahut durağan pozisyonlu göstergeler ya hiç yoktur ya da etkisiz olacak kadar azdır. Dharmik haritalardan çoklukla misyonlu haritalar diye bahsederiz. Bu harita sahipleri karma notları pak ve hayata aşikâr başlı işleri tamamlamaya, tahminen öncü olmaya ya da bulundukları etrafa rehber olmaya gelmiş şahıslardır.

Karmik Harita; bu tip haritalarda retro göstergeleri vardır, kimisinde daha ağır, kimisinde daha az;  imtihanlar daha ağırdır ancak tekrar de haritayı aşma bahtı verilmiştir.

Samsarik Harita; ismi Samsara döngüsünden gelen, RX ve S göstergelerin ağır olduğu bizim döngü içerisinde biraz sıkışıp kalmış olarak isimlendirdiğimiz harita tipleridir. Bunu aşmak epeyce zordur, tek bir hayat döngüsü yetmeyebilir. Zira çözülmemiş meseleler üst üste binmiş ve artık kemikleşmiştir.

Retrolardan bahsedildiğinde ekseriyetle yaptığımız berbat davranışlar olarak algılarız lakin toplum yargılarına nazaran daha çok bedelli olduğuna atıf yapılan, çok düzgün istikamette hareket etmek de sakıncalı bir karma yaratabilir. Çok güzel niyetli olmak, daima verici olmak, daima alttan almak, daima yardım etmek, karşılıksız itaat ve sevmek gibi… Tahminen de sizin o biricik haritanız bunların hiçbirinin sizde çalışmayacağını size anlatmaya çalışıyor. Psikolojide nasıl bu cins davranışların yoğunluğu aslında bir sorunun varlığını bize işaret ediyorsa, karmada da bu bir meseledir. Ailevi yapılar, genetik kodlar, toplumsal yargılar bazen her birimizi kimi bahislerde daha fazlasını yapmaya yönlendirebilir, etrafınızda yalnızca bunun hakikat olduğu konusunda sizi empoze edebilir fakat bu sizin haritanızda sahiden işliyor mu? Sizin dönüşüm seyahatiniz bunu destekliyor mu? Bunun altında yatan kayıtlar kimi vakit kaygı, kimi vakit kabul görme, kimi vakit aidiyet hissetme yahut bağdan kopmama, alışkanlıkları kırmaktan kaçınma üzere hislerdir lakin aslında bu da bir karmik yanılgıdır. Zira karmada her şey istikrardır ve dengeyi kırıyorsundur.

Venüs Yengeç burcu ve retro tesirinde olan bir insanı ele alalım; şunu çoğunlukla sık duyarsınız ondan “saçımı süpürge ettim, sevdiği her şeyi yaptım lakin tekrar de yaranamadım”… Bu insan muhtemelen istikrar kurmayı öğrenene dek kendini daha çok sömüren alakalara maruz kalacaktır. Ya da Mars retrosu olan birinin bir arbede, akın ya da kendine yapılan haksızlık karşısında “neyse bahtım buymuş” deyip çabucak teslim olması, savaş alanından kaçması ya da kendini korumaması gibi… Kendi benliğinde var olan gücünü, buradan çıkışını fark edene kadar daima akına maruz kalmaya devam edecektir.

Karma sizin aşırılıklar yapmanızı istemez, karmayı anlamak doğayı anlamaktır; eril-dişil, sıcak-soğuk, karanlık-aydınlık gibi… Yeri geldiğinde beklemektir, yeri geldiğinde savaşmaktır, yeri geldiğinde kendini savunmaktır;  sadece siz bunu fark edin ve uyanışa adım atın diye sistem sizi hiç bilmediğiniz bir kaosa dahi çekebilir. Sonrasında “o vakit çok üzülmüştüm lakin artık baktığımda anlıyorum, artık nedenini fark ettim” dediğiniz şey tam olarak budur. Farkına varmak, farkındalık kazanmak… Değerli olan; tüm başka araçlar bu dönüşüm seyahatine katılmadan evvel (mantra, taş, ritüel…) ferdî farkındalığın devreye girebilmesidir.

Bu süreçleri istikrarda tutmayı başardıkça gelişmeye ve ödüllere müsaade verir. Karmayı aşmak hem  bu yüzden bir açıdan kolay ve bir açıdan zordur.  Bazen bir yaşlıya yardım etmek kadar kolay bazen yargıladığın hususlarla baş başa kalıp onu aşmaya çalışmak kadar zordur. Bilhassa spiritüel güç çalışmalarıyla ilgilenen rehber haritalar için daha zordur; zira bilgi gelir akabinde ise imtihan. Anlattığın dersin pratikte karşılığını verip aşabilecek misin diye o denli bir durumun içinde kalırsın ki ne yapacağını şaşırabilirsin. Haritayı aşabilmenin kaynağı sizsiniz ve egonun esiri olmadan, yargılamadan yaşama devam edebilme marifetiniz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.