DOLAR 20,9783 0.73%
EURO 22,5975 -0.26%
ALTIN 1.312,07-0,73
BITCOIN 567668-0,29%
İstanbul
21°

PARÇALI BULUTLU

03:30

İMSAK'A KALAN SÜRE

‘Hedef 23 milyon üyeye ulaşmak’

‘Hedef 23 milyon üyeye ulaşmak’

ABONE OL
Haziran 17, 2022 02:28
‘Hedef 23 milyon üyeye ulaşmak’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Aslıhan Altay Karataş / ANKARA – AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen Genişletilmiş Vilayet Liderleri Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündeme dair açıklamalarda bulundu. Erdoğan özetle şunları söyledi:

23 MİLYON ÜYE MAKSADI: Her seçim bizim için rövanşı olmayan bir karşılaşma üzeredir. Kazanmak dışında ihtimali olmayan bir seçime daha hazırlanıyoruz. 85 milyon vatandaşımızın her birine ulaşma, her ulaştığımız insanın da gönlünü kazanma maksadıyla seçim gününe kadar çalışacağız. Çabucak akabinde da 2023 seçim zaferimizin sembolü olacak 23 milyon üye gayesiyle yolumuza devam edeceğiz. Yani 23 milyon gayesini koyduğumuza nazaran, bu oy tıpkı vakitte üye. Bunu yapacağız, seçim öncesi seçimi kazanacağız. Bu bizim için güç bir şey değil. Şu anda 11 milyonu aşkın üyemiz var mı? Her üyemiz bir üye daha ek ederse, işte seçimden evvel seçimi kazandık demektir.

ÜLKENİN EN ÇÜRÜK SİYASETÇİSİ: CHP’nin başındaki zat geçen tekrar bayanları bize karşı kışkırtmaya çalışarak onları iş hayatının dışında tutmaya çalıştığımızı tez etmiş. Bugüne kadar toplumsal fay sınırlarımızı harekete geçirmeye çalışmaktan, hudutlarımızı tacize, milletlerarası kuşatma çabasından farklı görünümlerdeki darbe teşebbüslerine kadar her yolu deneyenlerin artık sabrı kalmadı. AK Parti’yi tökezleterek ülkeyi büyük ve güçlü Türkiye gayesi rotasından çıkartmak için ellerindeki tüm kozları alana sürmeye başladılar. O denli ki ülkenin en çürük siyasetçisi Kılıçdaroğlu’ndan bile medet umacak hale geldiler.

SİRK ÇADIRINDAN BETER: Bürokrasiden siyasete hayatının hiçbir devrinde kayda paha başarısı olmayan bu zata ülkeyi teslim etme senaryoları kuranların niyetlerinin milletin hayrı olmadığı açıkça ortadadır. 6’lı masa diye milletin önüne koydukları yapı, sirk çadırından beter bir yer haline dönüştü. Haydi masanın etrafında oturanlar belirli, altında ve etrafında dolananları ne yapacağız? Yapılacak açıklamaların bile büyükelçilerin onayına sunulduğu bir yerden kelam ediyoruz, dikkat edin. Bu ithama tüm güçleri ve kalpleriyle ‘böyle bir şey muhakkak yok’ diyerek yanıt dahi veremiyorlar, zira süt dökmüş kedi üzere kabahatlerini çok güzel biliyorlar. Bir de masanın kapalı ortaklarından yedikleri ayarlar, bölücü örgütün uzantılarından yedikleri zılgıtlar var. Her gün bir HDP’li çıkıp bunlara posta koyuyor, tehdit ediyor, istikamet gösteriyor, hatta inceden şantaj yapıyor, hiçbirinin gıkı dahi çıkmıyor. HDP’liler yetmiyor, bazen de sahneyi Kılıçdaroğlu alıyor. Bu zat zirvesi atınca kürsüden ortaklarına ‘Ya bana katılın ya önümden çekilin’ diyerek meydan okuyor, yeniden kimsenin sesi soluğu çıkmıyor. Masadaki ortaklarından bir başkası işi meşrep fitnesini alevlendirmeye kadar götürüyor, yeniden herkes sus pus. Karşımızda işte böylesine perperişan bir yapı, uyduruk bir masa, her tarafı dökülen bir ittifak var.

KÂĞITTAN KAPLANLAR: Aldığımız ve alacağımız önlemlerle insanlarımızı geçim sorunundan kurtaracak olan da, enflasyonu düşürecek olan da, 2008’de olduğu üzere, istikrarı tahkim edecek olan da biziz. Türkiye’nin bu kifayetsizlere teslimi için de, huzur-u kalple ortaya konabilecek tek bir akıl, mantık, vicdan, ahlak eseri sebep bulunamaz. Milletimizin huzuruna çıktığımızda, karşımıza dikilenlerin hepsinin de ‘kağıttan birer kaplan’ olduğu esasen bizatihi anlaşılacaktır.

İhracatta amaç 500 milyar dolar

HERKES ETKİLENDİ: Salgın kaynaklı aksiliklerden yalnızca az gelişmiş ve fakir ülkeler değil, gelişmiş ülkeler dahil herkes etkilendi. Son olarak FED’in attığı adımı gördünüz, Amerika’da bu türlü bir adımın atılması sıradan bir olay değil. Türkiye salgın krizini tüm boyutlarıyla en başarılı formda yöneten ülkelerin başında geliyor. Bu kritik süreçte muhalefetin baskılarına karşın iktisatta kontak kapatmadığımız üzere, kuralları zorlama kıymetine üretimi sürdürdük. Mayıs ayı prestijiyle 12 aylık ihracatımız 243 milyar doları geride bıraktı. Misyona geldiğimizde 36 milyar dolardı, oradan buraya geldik. Amacımız evvel 500 milyar dolarlık ihracat sayısına ulaşmak, akabinde bunu da ikiye katlamaktır.

‘Fırsatçılara göz açtırmayacağız’

ALNIMIZIN AKIYLA ÇIKACAĞIZ: Hayat pahalılığını azaltmak için yaptığımız fedakarlıkları, çıkar vesilesi gören tamahkarlara da fırsat vermiyoruz. Vatandaşımızın aşına, ekmeğine kan doğrayan bu fırsatçılara mutlaka göz açtırmayacağız. Hür piyasa iktisadı kurallarıyla uyuşmayan fahiş fiyat artışlarıyla insanımızın rızkına uzanan habis ellere karşı türel ve idari düzenlemeleri hayata geçirmeyi sürdüreceğiz. Türkiye’yi son 20 yıldaki netameli süreçlerden nasıl muvaffakiyetle çıkardıysak, şu anki global kriz ortamından da alnımızın akıyla çıkartacağız. Yeni muvaffakiyet öyküleriyle evlatlarımıza bırakacağımız büyük ve güçlü Türkiye’nin taşlarını döşemeye devam edeceğiz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.