DOLAR 19,0577 0.03%
EURO 20,7981 0.25%
ALTIN 1.204,88-0,03
BITCOIN 520748-3,11%
İstanbul

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

CHP gurbetçiler için atağa geçti

CHP gurbetçiler için atağa geçti

ABONE OL
Temmuz 5, 2022 03:01
CHP gurbetçiler için atağa geçti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara – Genel Lider Yardımcısı Bülent Tezcan, CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılacağı 4 gün olarak planlanan çalıştaya ait Milliyet’e şunları söyledi:

İHTİYACIN 3 KATI: Seçimin olağan vakti her ne kadar Haziran 2023 ise de biz Türkiye’de olduğu üzere yurt dışında da seçim sath-ı mailine girdik. Bütün yurt dışındaki örgütlerimizi seçime dönük tahkim etmeye, hazırlamaya başladık. Bütün sandıklarda sandık heyeti üyelerimizi tespit etmek için sandık vazifelisi havuzları oluşturuyoruz. Hiçbir sandığı boş bırakmayacak formda bir çalışmamız var. Gereksinimimizin iki ya da üç katı sandık görevlisini belirleyip süratle eğitimlerine başlayacağız.

SEÇMENİ SANDIĞA TAŞIMA: Bir öbür kıymetli mevzu seçmenin sandığa taşınması. Lojistik olarak bir evvelki seçime nazaran konsolosluk bölgelerinde örgüt sayımızı artırdık. Vatandaşla birebir temas edip oy kullanmaya kendi imkanları ile gitmeyenleri organize edip, sandığa götürmenin altyapıları, takımlar hazırlanıyor.

‘SEÇMEN OL’: Seçmen kütüklerinin askıya çıkmasını beklemeden şimdiden bir “seçmen ol” kampanyası başlattık. Süratle vatandaşların kendi yerleşim yeri adreslerini bugünden seçmen kütükleri basılmadan denetim edecekleri bir çalışma yapıyoruz. Şayet yerleşim yeri Türkiye görünüyorsa, konsolosluklara gidip şimdiden adresini yurt dışına aldırması lazım. Bunların uyarıcı broşürlerini hazırladık. Toplumsal medyada dağıtılacak. Ayrıyeten oradaki örgütlerimiz, teğe bir vatandaşa ulaşıp, kendi seçmen olma durumlarını, ikametlerini denetim etmelerini sağlayacak.

SEÇİM BİLDİRGESİ: Acil sorunları tespit ediyoruz. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın yaşadıkları ülkede, Türkiye’de, gümrük kapılarında yaşadıkları meseleler var. Türkiye kökenli sivil toplum örgütleriyle birliklerimiz aracılığıyla temasa geçerek bunları bir problemler demeti, sorunlar ve tahlil teklifleri demeti haline getiriyoruz. Biz iktidar olduğumuzda vaatlerimiz nelerdir, bunları anlatıyoruz. Bu bir manada seçim bildirgemizin de altyapısı olacak yurt dışı çalışmalarında. Birliklerimizi teğe bir temas konusunda teğe bir iş yerlerinde ve meskenlere girerek seçmene ulaşma konusunda çalışma yürütüyoruz.

ÇALIŞTAY DÜZENLENECEK: 11-15 Ağustos tarihleri ortasında İstanbul’da ‘Yurt Dışı Birlikleri Çalıştayı’ yapacağız. Bütün yurt dışı birliklerimizi, paydaşları çağıracağız. Yurt dışı birliğimizin üyesi olmasa bile oradaki faal sivil toplum örgütlerinde aktif olan kanat lideri olanları çağıracağız. Dört gün olarak planlıyoruz. Çalıştayda, bütün bu çalışma sistemi, meseleler, tahlil yolları ve seçim örgütlenmesini detaylarıyla görüşeceğiz. Genel Lider da katılacak. Seçim çalışmasının orada toplu bir değerlendirmesi olacak. 

GURBETÇİLERLE BULUŞMA: Yurt dışındaki vatandaşlarımız Sayın Genel Liderimizi istiyor. Biz de Sayın Genel Liderimizi yurt dışında vatandaşlarımızla buluşturma kararlılığındayız. Şayet erken seçim, ekim ya da kasımda sandık gelmezse, önümüzdeki sonbaharda bu türlü birkaç buluşma gerçekleştireceğiz. Almanya’da bir yahut iki bölge olur. İsviçre olabilir, Fransa olabilir.

‘Hedef 1. parti olmak’

Bizim maksadımız yurt dışında birinci parti olmak. AK Parti’den önemli bir kopuş var. Bilhassa Sayın Genel Başkan’ın son periyottaki helalleşme daveti yurt dışında, bugüne kadar ulaşamadığımız kesitlerde büyük ilgi uyandırmış durumda. Bu bizim için sevindirici.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.