DOLAR 19,1121 0.12%
EURO 20,7415 0.56%
ALTIN 1.212,470,99
BITCOIN 5220160,94%
İstanbul

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

AK Parti sözcüsü Çelik ‘Türkiye diplomasi devletidir’ dedi ve açıkladı: Yunanistan masadan kaçıyor
  • Gazete Deva
  • Gündem
  • Politika
  • AK Parti sözcüsü Çelik ‘Türkiye diplomasi devletidir’ dedi ve açıkladı: Yunanistan masadan kaçıyor

AK Parti sözcüsü Çelik ‘Türkiye diplomasi devletidir’ dedi ve açıkladı: Yunanistan masadan kaçıyor

ABONE OL
Haziran 14, 2022 21:47
AK Parti sözcüsü Çelik ‘Türkiye diplomasi devletidir’ dedi ve açıkladı: Yunanistan masadan kaçıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Merkez Karar ve İdare Heyeti (MKYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in açıklamalarından satır başları şöyle: Diyarbakır annelerinin evlat nöbetinde 1000 günü aşkın bir vakittir bir vicdan nöbetinde bir ortaya geliyorlar. Tüm annelerimizi selamlıyoruz. 

TERÖRLE MÜCADELE

Operasyonlarımız sürüyor. Türkiye’nin hiçbir halde taviz vermeyeceği ve legal bir uğraş. Şayet Türkiye bu çabayı vermeseydi  DEAŞ’ın PKK’nın terör devletleri yapılanmaları ortaya çıkacaktı. Bu iradenin devamı olarak 7 gün 24 saat en kararlı çaba veriliyor. Türkiye ne vakit yeni bir evreye geçse, müttefiklerimizden ‘endişeliyiz’ diye bir açıklama geliyor. Tam olarak neden ötürü telaşlı olduklarını anlamış değiliz. Rastgele birinin kaygılıyız yerine destekliyoruz ve tebrik ediyoruz denmesi lazımdı. Yanlışı yapanlar bunu Afganistan’da yaptılar ve herkesin kaybettiği bir tablo ortaya çıktı. Türkiye’nin bu çabası hem miiletimiz için hem de insanlık için verilen bir çabadır.

EFES 2022 TATBİKATI

Efes Tatbikatı dünyanın birçok yerinde ses getirdi. Yunanistan’ın açıklamaları çarpıtan ve hukuku ihlal eden hali faaliyete geçti. Komşumuz ile meseleleri masada çözebilecek kabilyete sahibiz ve açığız. Lakin Yunanistan’ın daima 3. ülkeleri ortaya sokması maalesef süreci olumlu istikametten çıkarıyor. Adaların birçoğunu Yunanistan silahlandırmaya çalışıyor. Bunun ne manaya geldiğini biliyoruz. Yakın vakitte Miçotakis tüm niyetini ortaya koyan bir  açıklama yaptı. Adaların silahlandırılmaması hukukun gereği, Lozan’ın gereğidir. Ne vakit hukuka davet etsek maalesef Yunanistan bunu komşumuzun saldırganlığı, Türkiye’nin Osmanlı hayali üzere öbür propagandalara dönüştürüyor. Diğer ülkelere ileti vermek için. Bu argümanlara da çabucak Fransa atlıyor.

Türkiye de o vakit hukuk çerçevresinde egemenlik sıkıntısını tartışmaya açıyorum der. Siz masadaki teklifleri reddederseniz, alanda harekete geçerseniz, Türkiye de alandaki varlığını ortaya koyacaktır.  Türkiye’nin bütün siyasalların çok hassas olması lazım bu açıklamaları yaparken. Mavi vatan tarifi hukuka uygundur. Yunanistan mavi vatanı tehdit olarak görüyor.

Mavi vatan için bir CHP’li ‘çok maksimalist’ sözünü kullanmıştı. Bu şahsın açıklamaları daha sonra da düzeltilmedi. Hiçbir partinin bu pozisyona düşmesini istemeyiz.

“KİMLİĞİN TARTIŞILMASI DEMOKRATİK KÜLTÜRÜ ZEHİRLER”

Birileri hellaşme diyor, birilerinde bu hellaşmeden bahsediyor. Türkiye’de rastgele bir makama aday olmak isteyen birinin etnik kimliğinin tartışma konusu yapılması demokrafik kültürü zehirleyen bir tavırdır. Türkiye’de 2. sınıf vatandaş yoktur. Sayın Cumhurbaşkanımız bu tartışma karşısında çok net söz etti:  AK Parti Türkiyesi bu problemleri aşmıştır. Ötekileştirmeye asla müsaade etmeyiz. Orada bu tartışmanın bu türlü bir kaç hafta ortayla gündeme gelmesini ayıplıyoruz. İnsan haklarına ters buluyoruz. Bu tartışmayı topyekün reddediyoruz.

AP RAPORUNA TEPKİ

Defalarca söyledik, sığ ve vizyonsuz yaklaşımlar demokrasiye ve insan haklarına ziyan veriyor. Siz faslı açıp tartışmaya bile gelmiyorsanız bu samimim bulunamaz. AB insan haklarının tarihine yakışmıyor. Rum-Yunan tezlerini rapor yapmışlar.

“TÜRKİYE İNANÇLI BİR ÜLKEDİR”

İsrail’in bir açıklama oldu. Türkiye’deki vatandaşlarına ülkelerine dönmelerini söyledi. Bizi ilgilendiren kısmı şu; Türkiye inançlı bir ülkedir, kendi vatandaşlarını da konuklarını de koruyabilecek kapasitedir. Onların açıklaması hangi sebeple yapılmıştır bilemem lakin bu Türkiye’yi inançsız bir ülke üzere gösteren açıklamaları yanlışsız bulmuyoruz.

CANAN KAFTANCIOĞLU’NUN CHP ÜYELİĞİNİN DÜŞMESİ 

Yargıtay bir karar vermiş, hukuk işleyecektir.

CHP’DEN TANJU ÖZCAN İÇİN DİSİPLİN KARARI

Bolu Belediye Lideri konusu için ise bu CHP’nin bir iç sıkıntısı ben ona karışmak istemem. Bu onların değerlendireceği bir bahis. Bu belediye lideri hiçbir siyasi partiye yakıştırmayacağımız, demokrasiye inanmış hiçbir partiye yakıştırmayacağımız üslupları ile gündeme geliyor. Avrupa sağının yaptığı üzere nefret lisanını çok kolay kullanabilen, bunlarla da övünen biri. Bu nefret ve cinsiyetçi lisanı bu kadar sahiplenen ve gündeme gelen bir siyasetçi.

“YUNANİSTAN MASADAN KAÇIYOR”

Yunanistan’daki bu olayda basın mensubu olanlar var. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın terör örgütleri için kullandığı bir mottodur ‘Bir gece aniden gelebiliriz’. Bir emekli korgeneral çıkmış biz güya bunu onlara söylüyoruz. Yunan ordusu bu türlü latife üzere tiplerin elindeyse bu çok trajik bir durum. Türkiye büyük bir müzakere ve diplomasi devletidir. Yunanistan ile problemler masada çözülebilir. Lakin Yunanistan masadan kaçıyor. Masada oturmak üzere bir kederleri yok. Miçotakis kalleşlik ediyor. Biz ‘Bir gece apansız gelebiliriz’ kelamını terör örgütlerine kullanıyoruz. Asıl sorun şu Yunanistan’da birileri hangi psikoloji ile üzerine alınıyor?

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.